تکنیک های سئو محتوا در وردپرس

تکنیک های سئو محتوا در وردپرس

 • تکنیک های سئو محتوا

  این روزها بازار تولید محتوا بسیار داغ شده است. تولید محتوا در واقع بخش اصلی سایت‌های مخاطب محور است. هر چه کیفیت مطالبی که در یک وب سایت منتشر می‌شوند بیشتر باشد، گوگل هم رتبه بهتری در نتایج جستجو برای وب سایت در نظر می‌گیرد. اگر بخواهید در این زمینه فعالیت کنید یا برای وب سایت خودتان محتوا تولید کنید بایدمعیارهای زیر را در نظر بگیرید:

  • محتوای با کیفیت

  •  فاکتورهای تاثیر گذار در کیفیت محتوا 

  •  داشتن محتوای سئو پذیر

  در این مقاله قصد داریم اطلاعات کاملی در مورد جدیدترین تکنیک های سئو و روش‌های تولید محتوا سئو شده را در اختیارتان قرار دهیم.برای برخی از افراد نوشتن محتوای سئو شده و نوشتن محتوای کاربردی و تاثیر گذار برای مخاطب مثل دو راه سخت و مجزا به نظر می‌رسد. می‌توان با استفاده از کلمات و جملات صحیح آن هم در موقعیت مناسب، محتوایی تولید کرد که هر دو قسمت را بخوبی پوشش دهد.  در واقع یاد می‌گیرید چطور با رعایت چند نکته مهم، محتوایی تولید کنید که باعث شود سایت‌تان در صفحات اول گوگل بچرخد و بهترین رتبه را از آن خود کند.

  استفاده از کلمات کلیدی  و تاثیر آن در سئو

  در واقع کلمه کلیدی عبارت ها، واژه هایی هستند که خبر از متن ومحتوای کلی سایت می دهند، از نظرعلم سئو کلمه یا کلماتی که مخاطبان در موتورهای جستجو مثل گوگل جستجو می کنند کلمه کلیدی گفته می شود، در اصل اگر متن و محتوای یک سایت را خوانده و کل متن را در یک عبارت یا کلمه بتوان توصیف کرد به آن کلمه کلیدی گفته می شود. برای تولید و ورود محتوا باید از کلمات کلیدی مرتبط با متن در صفحات مختلف استفاده شود تا شانس شما برای نمایش سایتتان هنگام جستجوی کاربران بیشتر باشد.

  در تولید محتوای بهینه شده دو عنصر جدایی ناپذیر وجود دارد:

  • استفاده از کلمات کلیدی در عنوان
  • استفاده از کلمات کلیدی در متن محتوا

  این بدان معنا نیست که اگر شما از کلمات کلیدی در عنوان و محتوا استفاده نکنید نمی توانید رتبه خوبی بگیرید ولی رتبه کسب شده غیرقابل پیش بینی است. به این دلیل که موتورهای جستجو مطالبی را که بیشترین تطابق را با جستجوی عبارت کاربر داشته باشند را نمایش می‌دهند.

  نکته:استفاده بیش از حد و اغراق آمیز از کلمات کلیدی نتیجه ای‌ جز اسپم شناخته شدن سایت‌تان و جریمه شدن توسط گوگل ندارد.

  این گزینه را با ذکر یک مثال توضیح می‌دهیم. فرض کنید کلمه هدف شما “ماژیک آبی” باشد و از عباراتی مثل:

  • انواع ماژیک آبی
  •  خرید ماژیک آبی
  • برند ماژیک آبی
  • جنس ماژیک آبی

  و مثال‌هایی از این قبیل و بطور کلی تعداد زیادی کلمات کلیدی مختلف که همه آنها کلمه کلیدی اصلی که در مثال ما ( ماژیک آبی) را داشتند در محتوای خود استفاده کنید.استفاده از انواع کلمات کلیدی که یک مفهوم را می‌رسانند بخشی از تکنیک‌های سئو در سال 2001 بود.اما امروزه گوگل متوجه استفاده بیش از حد از کلمه کلید واژه در متن میشود و آن را بعنوان یک خطا تلقی میکند و حتی ممکن است بابت تکرار بیش از حد از کلمه کلیدواژه از گوگل امتیاز منفی هم دریافت کنید و همین باعث دیده نشدن سایت شما در صفحات گوگل می‌شود.اگر شما سایت فروشگاهی دارید پیشنهاد میکنم برای سئوی محصول خود نکات سئوی محصول را بخوانید.

  تکنیکهای سئومحتوا در سال 2022

   

  قبلا اگر در مورد هویج در گوگل جستجو می‌کردید، گوگل عکس چندهویج را به شما نشان میداد، اما الان یک گراف دانش و مشخصات دقیق انواع هویج را اضافه کرده است. این همان جستجوی معنایی است که در پاراگراف قبل به آن اشاره کردیم. وقتی دنبال کتاب هستید گوگل فکر می‌کند می‌خواهید معنی کلمه کتاب را در زبان‌های مختلف بدانید، ولی وقتی کلمه‌ای که جستجو می‌کنید به کتاب ریاضی تغییر کند، گوگل شاید فکر کند دنبال کتابی برای تمرین ریاضی هستید (یا شاید هم به سن شما در اکانت گوگل نگاه کند و بر اساس یک پیشبینی از سن و تحصیلات شما، کتاب ریاضی دبیرستان یا دانشگاهی را پیشنهاد دهد).

   

  استفاده از هدینگ ها و تاثیر آن در سئو محتوا

  •  چرا باید از هدینگ ها استفاده کنیم؟

  هیدینگ ها مشخص کننده سر فصل ها و تیتر های یک متن هستند و به 6 تگ با نام H6…H1 تقسیم میشوند. استفاده از این تگ ها باید به صورت سلسله مراتبی باشد. یعنی وقتی برای عنوان اصلی صفحه از تگ H1 استفاده میکنید، برای زیر عنوان های آن باید از تگ H2 استفاده کنید. برای زیر عنوان های H2 از H3 وH4و.…

  نمایش تیتربندی محتوا
  نمایش تیتربندی محتوا

  نکته: هر یک از صفحات وب باید تنها دارای یک تگ H1 باشند.

  • افزایش خوانایی محتوا بااستفاده از تیتربندی درست

  بازدید کنندگان معمولا دوست دارند در یک نگاه متوجه مضمون کلی یک متن شوند. کاربران در بدو ورود به یک صفحه ابتدا نگاهی گذرا به مقدمه متن، سپس به سر برگ ها می اندازند سپس تصمیم به خواندن کل محتوا یا ترک وب سایت می گیرند.

  تکنیک های سئومحتوا در سال2022
  نقش تیتر بندی صحیح در خوانایی محتوا

   

  • به کار گیری کلیدواژه هدف در تگ های هدینگ

  یکی از عناصری که گوگل برای درک بهتر مفهوم صفحات و رتبه بندی آن ها بررسی می کند، تگ های هدینگ هستند. از این رو استفاده از کلمات کلیدی در هدینگ ها می تواند توجه بیشتری را به محتوا شما معطوف کند.

  • تشخیص عنوان پاراگراف ها بااستفاده از افزونه یاست

  همواره افزونه سئو Yoast SEO به وب سایت ها پیشنهاد می کند برای هر 300 کلمه از محتوا، یک هدینگ قرار دهند. این کار باعث می شود مخاطب راحت تر مقاله را بررسی کرده و از خواندن آن خسته نشوند.

  اگر در بخشی از متن صفحه سایت تان این موضوع رعایت نشده باشد، افزونه یاد شده با نمایش یک چراغ قرمز و پیامی با مضمون “بخشی از متن شما حاوی 300 کلمه است اما هیچ سر فصلی برای آن مشخص نشده” به شما اخطار می دهد.

  “نکته: به طور کلی تراکم کلمات پاراگراف ها نباید کمتر از 250 و نهایتا بیشتر از 350 کلمه باشد.”

  •  تطبیق دادن کلمات کلیدی با هدف کاربر از جستجو

  به جای تمرکز روی ماژیک آبی، خرید ماژیک آبی و یا ماژیک آبی ارزان، بهتر است روی آن عباراتی که کاربر از آن‌ها برای جستجو استفاده میکند،تمرکز کنید. گوگل امروزه نتایج خود را بر اساس جستجوی معنایی رتبه بندی می‌کند. از این رو باید از عباراتی استفاده کنید که توسط کاربران واقعی برای رسیدن به مقصد در کادر جستجو نوشته می‌شود.به عنوان مثال اگرکلمه کلیدی شما کتاب می باشد و شما پیرامون کتاب ریاضی دوم دبیرستان صحبت میکنید بهتر است کلمه کلیدی خود را به همان “کتاب ریاضی دوم دبیرستان” تغییر دهید. همین تغییر در کلمات کلیدی و ریز شد.

  برای اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب کلمه کلیدی مناسب می توانید مقاله ” نحوه انتخاب کلمات کلیدی ” را مطالعه کنید.

  •  نوشتن توضیحات متا

  برای هر محتوا توضیحات متا بخشی از اطلاعاتی است که برای URL سایت شما در نتایج گوگل نمایش داده می‌شود. این توضیحات به صورت مستقیم تاثیری در سئو محتوای شما ندارند اما باعث میشود کاربر در همان صفحه موتور جستجو متوجه شود محتوای شما درباره چیست و آیا آن چیزی که کاربر درباره آن جستجو کرده است را دارد یا خیر. توضیحات متا شانس دریافت کلیک از سوی کاربر را نیز افزایش می‌دهد و کلیک‌های بیشتر، در طولانی مدت باعث افزایش رتبه می‌شوند.

  برای اطلاعات بیشتر در مورد نوشتن توضیحات متا می توانید مقاله “آموزش اصول متا نویسی” را مطالعه کنید.

  نمایش قسمت متا در وردپرس
  نمایش قسمت متا در وردپرس

  احتمالا این مطلب برایتان مفید باشد:چرا هرکارآفرینی باید برسئو محلی تمرکز کند؟

  • نوشتن متن جایگزین برای تصاویر محتوا

  متن جایگزین تصاویر برای نتایج جستجوی تصویری موتورهای جستجو مفید است به ویژه نتایج جستجوی تصاویر در گوگل. استفاده از متن جایگزین برای تصاویر باعث می‌شود ترافیک چشم گیری از نتایج جستجوی تصاویر در گوگل روانه سایت‌تان شود. در نوشتن متن جایگزین تصاویر محتوا سعی کنید از کلمات و عبارات و مفاهیمی که گوگل به کمک آنها نتایج مرتبط را مرتب و رتبه بندی می‌کند استفاده کنید. این کار باعث افزایش ترافیک سایت آن هم به طور قابل توجهی می‌شود.

   

  نوشتن متن جایگزین برای عکس
  نوشتن متن جایگزین برای عکس
  • از لینک دهی داخلی و خارجی استفاده کنید

  از لینک دهی داخلی استفاده کنید تا مخاطب بیشتر در سایت شما گشت و گذار کند. اگر بتوانید آن ها را در سایت خود نگه دارید، در رتبه بندی سایت شما تاثیر خوبی خواهد داشت. همچنین این لینک ها، به بات های موتورهای جستجو کمک می کند تا راحت تر در سایت شما جست و خیز کنند، که این به این معناست که رتبه شما بسیار بالاتر برود.پیشنهاد میکنم حتما حداقل از یک لینک خارجی مرتبط با موضوع هم استفاده کنید.

  نکته:برای لینک خارجی سایت “ویکی پدیا” منبع خوبی برای لینک دهی میباشد.

  جمع بندی

  تکنیک‌ها و الگوریتم‌های موتورهای جستجو در حال توسعه و هوشمند شدن هستند و هر چند وقت یکبار بروز رسانی می‌شوند و یا الگوریتم جدیدی از جانب موتورهای جستجو ارائه می‌شود. یک تولید کننده محتوای حرفه‌ای باید با تمامی این تکنیک‌ها آشنا باشد و همزمان با پیشرفت الگوریتم بتواند علم خود را هم بروز رسانی کند. تولید محتوا یکی از مهمترین و موثر‌ترین عناصر در رتبه بندی سایت‌ها توسط موتورهای جستجو محسوب می‌شود چراکه موتورهای جستجو اهمیت زیادی برای محتوای با کیفیت قائل هستند؛ از این رو با تولید محتوای خوب می‌توانید بهترین رتبه را برای مطالب خود در نتایج موتورهای جستجو کسب کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  بدون دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.