6 دلیل اهمیت نسخه موبایل سایت وردپرسی

نسخه موبایل سایت وردپرسی و اهمیت آن
 • طبق آخرین تحقیقات، بیش از 75 درصد مردم دنیا برای اتصال به شبکه ی جهانی اینترنت، از موبایل استفاده میکنند. این درصد قابل توجه ای از ورود کاربران به سایت های مختلف توسط نسخه موبایل سایت وردپرسی فهرست بندی(ایندکس) شده را میرساند. اما منظور از فهرست بندی چیست ؟

  یک کتابخانه را در نظر بگیریدکه هرروز تعدادی کتاب جدید به این کتابخانه اضافه میشود. فرایند لیست کردن تمام کتاب های موجود در کتابخانه را ایندکس کردن میگویند. در گوگل ایندکس، به جای کتاب ها، صفحات وب فهرست بندی میشوند.

  در واقع لغت ایندکس کردن به این معنیست که صفحاتی که فهرست بندی میشوند به مخزن صفحاتی که اجازه نمایش در گوگل را دارند(دیتابیس) اضافه میشوند. پس ایندکس کردن به معنی اضافه شدن صفحات یک وب سایت به مجموع صفحاتی که اجازه نمایش در گوگل را دارند.

  اهمیت نسخه موبایل سایت وردپرسی در سئو

  با افزایش رشد تکنولوژی نیاز های سایت های وردپرسی برای رو به رو شدن با زمینه های مختلف مانند نیاز به یک نسخه سازگار با موبایل بیشتر شد. علاوه بر این افزایش چشمگیر مردم در صفحات اینترنتی باعث افزایش درآمد های تبلیغاتی از فضای مجازی شده است.

  ییش از 50 درصد مردم به هنگام بازدید سایت ها با گوشی سایت را باز میکنند و این آمار روز به روز در حال افزایش است. این بدان معنیست که داشتن نسخه موبایل سایت وردپرسی، امری ضرروری است.

  داشتن سایتی که بتوان آنرا با گوشی هم باز کرد امری حیاتی برای تجارت ها میباشد. شاید مغازه ای که آبمیوه میفروشد اصلا نیاز به سایت نداشته باشد. ولی مغازه، اداره و دفتر هایی که از تعدادی کارمند برخوردار هستند نیازمند به یک سایتی هستند که هم درگوشی و هم در دسکتاپ قابل نمایش باشد تا با اینکار نرخ فروششان بالا برود.

  اگر کاربران تجربه خوشایندی از نسخه موبایل سایت وردپرسی شما نداشته باشند، بازدید کردن آنها از سایت شما کم میشود و اگر این روند ادامه داشته باشد ممکن است شما بخش اعظمی از کاربران که به سایت شما می آمدند را از دست بدهید. این مسیر سقوط سایت شما است. بنابراین اگر شما بتوانید نسخه موبایل سایت وردپرسی را به خوبی ایجاد کنید، میتوانید تاثیر زیادی در دیده شدن  سایت خود داشته باشید. این نکته را هم بدانید که همه پیش نمایش های موبایل بی نقص نیستند. این به دلیل تفاوت اندازه سطح موبایل ها و یا متفاوت بودن مرورگر هایشان است.

  موتور های جستجو  تلفن های هوشمند را با اهمیت میدانند. در نتیجه داشتن نسخه موبایل سایت را از پارامتر های مهم در رتبه سایت شما میدانند.

  اهمیت نسخه موبایل سایت وردپرسی

   

  نحوه ایجاد نسخه موبایل سایت وردپرسی

  برای کاربر پسند کردن نسخه موبایل سایت وردپرسی خود مانند نسخه دسکتاپ راه هایی وجود دارد. از مهمترین این راه ها میتوان به ریسپانسیو کردن (واکنش گرا) سایت اشاره کرد.

  ریسپانسیو بودن سایت

  سایتی از نظر گوگل مفید است که محتوای آن برای هر دستگاهی در دسترس باشد. مهم نیست که صفحه نمایش کاربر چقدر است، سایت باید قابلیت نمایش محتوا در هر اندازه ای را داشته باشد.

  واکنش گرا کردن یا ریسپانسیو کردن سایت همانگونه که از اسمش پیداس به معنای هوشمند کردن قالب سایت شما است. یعنی قالب سایت با توجه با دستگاهی که کاربر با آن وارد سایت شما میشود تغییر کند و اندازه استاندارد نمایش داده شود. در کلامی ساده، ریسپانسیو بودن سایت به معنای کوچک یا بزرگ شدن سایت نسبت به دستگاه های موبایل،تبلت،لپ تاپ و … است.

  شما میتوانید با روش زیر ریسپانسیو بودن سایت خود را تست کنید.

  شما میتوانید با سرچ کردن کلمه mobile friendly test و وارد کردن نام سایت خود از واکنش گرا بودن آن باخبر بشوید. اگر سایتتان واکنش گرا نبود، سریعا با یک متخصص ارتباط بگیرید تا سایتتان را ریسپانسیو کند. پارسینه وب میتواند شما را در این موضوع کمک کند.

  علاوه بر اینها پارسینه وب علاوه بر اینکه فقط سایت شما را واکنش گرا کند، تغییرات زیادی در سایت شما ایجاد میکند که راحتی زیاد را برای مخاطبین شما فراهم میکند و این باعث این میشود که کاربر در سایت شما احساس راحتی کند و در سایت شما بماند. یکی از کار هایی که شرکت پارسینه وب انجام میدهد چینش بندی درست بنر ها در سایت شما است که چه در نسخه گوشی و چه در نسخه دسکتاپ مخاطب را اذیت نکند تا مخاطب سایت شما را ببندد.

  اهمیت نسخه موبایل سایت وردپرسی

   

  اهمیت نسخه موبایل سایت وردپرسی

  قبل از نام بردن اهمیت های آن بهتر است بگوییم ساخت سایت ریسپانسیو جزو واجبات است! بسیار واضح است که یک سایت واکنش گرا بسیار با اهمیت است و مزایای زیادی دارد. از قبیل این مزایا میتوان به موارد زیر اشاره کرد

  جذب مخاطب بیشتر

  آمار نشان میدهد که بیش از 79 درصد از مردم از طریق تلفن همراه وارد سایت های میشوند. این نشان میدهد وب سایتی که بتواند در هر دو دستگاه موبایل و دسکتاپ تمام ویژگی ها را در اختیار مخاطب قرار دهد سایتی برنده است و میتواند مخاطبان زیادی را جذب کند. در فروشگاه های آنلاین از قبیل این ویژگی ها میتوان به تماس با فروشنده یا رفتن به صفحه خرید تنها با یک کلیک اشاره کرد.

  آسان بودن مدیریت

  بیشتر کسب و کار به خصوص مشاغل کوچکتر، نمیخواهند زمان و هزینه زیادی را صرف نو کردن ظاهر وب یا انجام بروزرسانی ها بکنند. واکنش گرا بودن وب سایت شما به شما این امکان را میدهد که خودتان تغییرات را به سرعت و آسانی اعمال کنید.

  تقویت سئو

  ریسپانسیو بودن سایت میتواند به سئو سایت نیز کمک زیادی میکند و از تکنیک های سئو میباشد. همانطور که گفته شد گوگل، وب سایت های سازگار با موبایل را ترجیح میدهد. در نتیجه ریسپانسیو بودن سایت میتواند به شما کمک کند تا در رتبه بندی گوگل رتبه بهتری کسب کنید.

  بعد از بروزرسانی های الگوریتم های گوگل، طراحی سایت ها با قابلیت واکنش گرا از قابلیت دیده شدن بیشتر برخوردارند. زیرا گوگل به آن اهمیت میدهد چون کار کاربران راحت میشود.

  بهبود تجربه کاری از مهمترین ویژگی های نسخه موبایلی سایت های وردپرسی

  طراحی وب سایت واکنش گرا باعث میشود که مخاطبان صرف نظر از اینکه با چه دستگاهی وارد سایت میشوند، بازخورد مثبتی نیز داشته باشند. وقتی مخاطبان میفهمند که آنها در سایت شما به هر مقیاس و نقطه ای که میخواهند میتوانند بروند و به همه دکمه ها دسترسی دارند باعث میشود در سایت شما بمانند و زمان زیادی را در آن صرف کنند. 

  ظاهر اپلیکیشنی سایت

  در حال حاضر مردم به زیبایی های ظاهری هر مکانی بسیار توجه میکنند و مغازه یا فروشگاه هایی که از دکوراسیون جذابی برخوردارند معمولا فروش بهتری دارند. کاربران موبایل دنبال چیزهای متفاوت نسبت به کاربران دسکتاپ هستند. خب ایجاد یکسری تغییرات در ویژگی های سایت مثل چینش بنر ها، نوار موبایل و یا حتی ظاهر سایت میتواند تفاوت های زیادی را به ارمغان بیاورد، جذابیت دوچندانی ایجاد کند. و حتی در سایت های فروشگاهی به علت جذابیت سایت باعث افزایش فروش سایت شود. ظاهر  و طراحی سایت از عوامل تاثیر گذار بر فروش سایت است.

  استفاده از ابزار هایی که بتواند سایت نسخه دسکتاپ شما را به نسخه موبایلی تغییر دهد در جذب مخاطبان و بهبود تجربه کاربری شما نقش بسزایی ایفا میکنند. زیرا ما میتوانیم به سایت های نسخه موبایل خود ظاهر اپلیکیشنی دهیم و اینکار مخاطبان زیادی را جذب میکند. از قبیل این سایت های میتوان به واتساپ، تلگرام و اینستاگرام اشاره کرد که کاربران تنها با یک کلیک به به هرچیز که میخواهند میرسند. این به معنای اهمیت دادن صاحبان سایت ها به مخاطبانشان است و همین باعث حضور کاربران متعددی در آنها شده است.

  نوار جستجو از مهمترین عوامل موفقیت سایت در نسخه موبایل سایت وردپرسی

  ایجاد نوار جستجو در نسخه موبایل سایت های وردپرسی از مهمترین عوامل موفقیت و دیده شدن سایت شما میشود. اگر کاربر بتواند به راحتی و تنها با یک سرچ ساده در سایت شما به محتوایی که دوست دارد برسد، زمان زیادی را صرف خواندن آن مطلب میکند و چه بسا مطالب دیگر سایت شما را نیز بخواند زیرا دسترسی بسیار راحتی به مقاله ها و کالاهای مختلف دارد. اینکار باعث میشود کاربر حس کند دارد با یک اپلیکیشن ساده مثل اینستاگرام کار میکند و همین باعث علاقه مندی او خواهد شد و این یکی از فاکتور های مهم سئو سایت شما میباشد.

  نوار جستجو در نسخه موبایل سایت وردپرسی

  نوار یا منوی جستجو از عناصر تاثیرگذار در سایت های فروشگاهی میباشد و وجود آن در نسخه موبایل سایت وردپرسی تاثیر زیادی در فروش دارد.

  حرف آخر

  مهم است که وبسایت شما از واکنش گرا بودن برخوردار باشد. زیرا بازدیدکنندگانی که با موبایل از سایت شما بازدید میکنند، باید رضایت کافی از سایت شما داشته باشد تا دوباره وارد سایت شما بشود. اما خب داشتن یک سایت واکنش گرا کاری آسان و بدون مشکل نیست. شما نیاز به یک ایده فوق العاده و متفاوت دارید. شما باید خود را جای مخاطبی قرار دهید که از سایت شما بازدید میکند. دوست دارید با چه چیزی رو به رو شوید؟ دوست دارید محتوا را به چه صورت ببینید؟

  در حال حاضر در دنیایی که زندگی میکنیم استفاده از موبایل یک اولویت میباشد و اکثر کاربران اینترنت از دستگاه هایی از قبیل تلفن همراه استفاده میکنند و کسی نمیتواند گوشی موبایل را حذف کند. با این تفصیر باید رسپانسیو کردن عکس ها،ویدئو ها، متن ها و … به درستی انجام شود تا در هر صفحه نمایشی به درستی قابل مشاهده باشد. اینکار حتی از پنالتی (جریمه) شدن توسط گوگل و گرفتن امتیاز منفی نیز جلوگیری میکند.
   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۵ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *