نکات مهم انتخاب اسم برند

نکات مهم انتخاب اسم برند
 • آنچه در مقاله نکات مهم انتخاب اسم برند خواهیم خواند :

   

  انتخاب اسم برند همیشه یکی از دغدغه های اصلی افرادی است که سعی دارند تا یک برند را به ثبت برسانند.شاید این کار در ابتدا کمی سخت باشد اما در ادامه و پس از ثبت برند ، در صورتی که یک نام مناسب انتخاب کرده باشید ، بازخورد این انتخاب خوب را به سرعت خواهید دید. با خواندن نکات مهم انتخاب اسم برند ، ما شما را در این امر مهم یاری می کنیم.

  معیار های اصلی انتخاب اسم برند به شرح زیر است:

  به متمایز بودن اسم برند خود دقت کنید

  نکات مهم انتخاب اسم برند

  متمایز بودن یک اسم ، شما در ذهن مخاطب حک میکند.

  توجه داشته باشید که برای اینکار باید از کلمات عادی و روتین اجتناب کنید اما سراغ کلمات نامربوطیا عجیب و غریب نروید!در ادامه باید در دسترس بودن این اسم مورد نظر را در سایت ثبت علائم تجاری بررسی کنید . این نکته را در نظر داشته باشید که اگر اسم انتخابی شما به یکی از برند های مشهور شبیه باشد ، امکان بروز مشکلات حقوقی برای شما وجود خواهد داشت.

  معنای درست ، یکی از نکات مهم انتخاب اسم برند

  در حین خاص بودن ، به معنای اسم انتخابی خود توجه ویژه داشته باشید.
  چراکه این امر باعث خواهد شد تا توجه عده زیادی از مخاطبان را به خود جلب کنید و تحسین آن ها را برانگیزید.گاها دیده شده که عده ای از افراد اسم هایی بر اساس ترند روز و چیزهایی که در بازه ای کوتاه بر زبان مردم جاری هستند انتخاب نموده اند.قطعا این بک تصمیم اشتباه است چراکه این اصطلاحات بعد از مدت کوتاهی از بین خواهند رفت.

  راحتی در تلفظ و خواندن

  فرض کنید که یک شخص اسم برند شما را روی یک بنر تبلیغاتی در حال عبور از اتوبان دیده است. او قرار است وقتی به خانه رسید یا حتی چند روز بعد آن اسم را به یاد بیاورد .یا در حالتی دیگر ممکن است یک شخص بخواهد اسم برند شما را به شخص دیگری به صورت تلفنی بگوید . در این صورت اگر اسم انتخابی شما از نظر تلفظ یا نوشتار سخت باشد ، ممکن است این افراد دچار اشتباه شوند و شما مشتریان خود را از دست بدهید.

  آینده نگری را در انتخاب خود لحاظ کنید

  از دیگر نکات مهم انتخاب اسم برند به آینده اشاره می کنیم.

  شاید در حال حاضر قصد راه اندازی یک کسب و کار کوچک باشید و به دنیال یک اسم برای آن هستید اما بد نیست که نیم نگاهی به آینده داشته باشید چرا که ممکن است در ادامه کسب و کار شما محدوده ای فراتر از یک شهر یا استان را پوشش بدهد و نامی که برای آن انتخاب میکنید باید درخور و مناسب باشد.

  مشورت با انسان های خلاق

  نکات مهم انتخاب اسم برند

  تقریبا کسی نیست که لزوم وجود خلاقیت در انتخاب اسم برند را انکار کند.

  در همین راستا تمام اعضای گروه یا دوستان نزدیک خود که صلاح میبینید را در انتخاب یک اسم مناسب شریک کنید و از مشورت آن ها استفاده کنید.

  اسم خود را در نام برند لحاظ نکنید

  این کار از جذابیت کسب و کار شما می کاهد.

  علاوه بر این ممکن است تحت هر شرایطی احتیاج پیدا کنید تا برند خود را به فروش برسانید و وجود ردی از نام و نام خانوادگی شما این کار به شدت سخت خواهد کرد.جدا از همه این ها ، شما به عنوان یک مشتری :

  یک ساعت لوکس از برند رولکس را ترجیح میدهید یا همان ساعت لوکس را با برند جمشیدپور ؟


  امیدواریم مقاله نکات مهم انتخاب اسم برند برای شما مفید بوده باشد.توجه داشته باشید که ثبت یک برند خوب اولین گام شما برای ورود به دنیای کسب درآمد است.امروزه با توجه به شیوع بیماری کرونا و کاهش مراجعات حضوری اغلب کسب و کارها به سمت آنلاین شدن در حرکت هستند . شما میتوانید با مشاهده نمونه کارهای متعدد گروه پارسینه وب ، با توجه به نیاز خود و با قیمتی مناسب درخواست طراحی سایت خود را با ما در میان بگذارید.

  در صورتی که یک وبسایت دارید ، این مقاله ها برای شما مفید هستند :

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *