لندینگ پیج چیست؟

لندینگ پیج چیست؟ و چه اهمیتی در بازاریابی دارد؟
 • لندینگ پیج چیست؟ و چه اهمیتی در بازاریابی دارد؟

  لندینگ پیج یا همان صفحه ی فرود به صفحاتی گفته میشوند که به نوعی دروازه ورود بازدید کننده به سایت شما است.همچنین از آن به عنوان نقطه فرود بازدید کننده هم نام میبرند و صفحه ی شاخص در وبسایت شما محسوب میشود. برای دانستن اهمیت لندینگ ، 

  صفحه ی لندینگ پیج (Landing Page) در سایت اصلی شما دیده نمیشود به همین دلیل دست شما در طراحی آن بسیار باز است. این صفحات برای هدف های تبلیغاتی ، ثبت نام ، پر کردن فرم و خرید … طراحی میشوند.توجه داشته باشید برای طراحی این صفحات باید یک هدف را دنبال کنید تا به نتیجه برسید.

  علاوه بر طراحی صفحه فرود شما لازم دارید که آن ها را به نوعی در دسترس و دید کاربران قرار دهید.برای مثال میتوانید بنرهای تبلیغاتی آن را بسازید و در سایت های مختلف قرار دهید با این کار نقطه ی فرود در سایت خودتان ایجاد میکنید.علاوه بر آن میتوانید لینک آن یا بنر آن را در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام قرار دهید.

  لندینگ پیج چیست؟ و چه اهمیتی در بازاریابی دارد؟

  دقت کنید این صفحات باید به بهینه ترین حالت ممکن طراحی شوند تا بتوانید به نتیجه دلخواه برسید.هر اشتباهی که در طراحی آن انجام دهید ممکن است انتظارات کاربران را براورده نکند و سودآوری آن برای شما کم شود.پس بهتر است برای طراحی لندینگ پیچ تخصصی  به  تیم حرفه ای که تخصص لازم را داشته باشند سفارش دهید.

  اگر در طراحی آن دقت نداشته باشید میتواند یکی از اشتباهات بزرگ برای بازاریابی سایت شما محسوب شود.میتوانید با مطالعه مقاله ی بزرگترین اشتباهات بازاریابی دیجیتال با انواع مختلف این اشتباهات آشنا شوید.

  کاربرد های لندینگ پیج

  تبلیغات گوگل و یا بنری برای بازاریابی سایت:

  با این صفحات میتوانید کمپین های فروش تبلیغاتی برای سایت بسازید و در سایت های مختلف قرار دهید . با این کار میتوانید فروش سایت خود را بالا ببرید.بعد از آن صفحه‌ای که ساختید از طریق موتورهای جستجو به بازدیدکنندگان نشان داده می‌شود.

  دموی رایگان برای خدمات یا محصولات خود:

  دموی محصولات یا خدمات خود را در این صفحه ها به صورت خلاصه و مفید قرار دهید و نظر کاربران جلب کنید.

  فروش محصول:

  با این صفحات میتوانید تمام تمرکز کاربران را روی فروش یک محصول خاص ببرید.با این روش شانس فروش را بالا میبرید .

  لندینگ پیج چیست؟ و چه اهمیتی در بازاریابی دارد؟

  ایجاد ارتباط با سایت:

  برای دریافت ترافیک بیشتر و افزایش بازدیدکننده لندینگ پیج یه روش پیشرفته در بازاریابی محسوب میشود. با این کار میتوانید کاربر را آماده برای خرید محصول کنید و سر نخ لازم برای ارتباط با سایت و صفحه ی محصول را در اختیارش قرار دهید.

  لندینگ پیج هم مانند طراحی سایت به نوعی در بازاریابی کسب و کار شما اهمیت زیادی دارد . جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد اهمیت طراحی سایت در بازاریابی حتما مقاله ی مرتبط را مطالعه کنید.

  معرفی انواع صفحه فرود (Landing Page)

  لندینگ پیج چیست؟ و چه اهمیتی در بازاریابی دارد؟
  معرفی انواع لندینگ پیج

  صفحه فرود (Opt-In Landing Pages)

  باید بدانید که صفحه ی لندینگ پیج اصلا شبیه به صفحات سایت نیست.در واقع هیچکدام از قسمت های صفحات سایت مثل هدر، فوتر و سایدبار را ندارد .به همین دلیل کاربران فقط از طریق تبلیغات و بنر ها ، شبکه های اجتماعی و …. میتوانند به این صفحه بروند.حالا نوعی از این صفحات وجود دارند که به آن ها صفحات Opt-In Landing Pages که به اختصار Opt-in Page هم گفته می‌شود.تفاوت آن در این است که قسمت های مختلف مثل هدر یا فوتر را دارد.این صفحات بسیار زیاد به چشم کاربران میخورند.

  صفحه فرود (Click Through)

  در این نوع صفحه ها هدف اصلی کلیک کردن کاربر و ارجاع دادن آن به صفحه ی هدف است.شما باید این صفحات را طوری طراحی کنید که کاربر متقاعد شود روی دکمه یا… مورد نظر کلیک کند.از این روش میتوانید محصولات یا خدمات خاص یا ویژه سایت خود را بفروشید.

  صفحه فرود (Lead Generation)

  از این نوع صفحات معمولا برای پر کردن فرم یا تماس و گرفتن اطلاعات از اشخاص استفاده میشود.در این صفحات باید یک فرم زیبا و متن مرتبط قرار دهید.

  لندینگ پیج چیست؟ و چه اهمیتی در بازاریابی دارد؟

  نتیجه گیری:

  تا اینجا به صورت کامل با لندینگ پیج و اهمیت آن در بازاریابی آشنا شدید.پس برای افزایش فروش خود و دریافت کلیک بهتر است حتما به ساخت آن برای سایت خود اقدام نمایید تا بتوانید امسال نتیجه ی بهتری در بازاریابی کسب کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *