برای سئو موفق چند مقاله در هفته یا ماه لازم است؟ نکاتی در خصوص انتشار مقاله

برای سئو موفق چه تعداد مقاله در هفته یا ماه لازم است ؟
 • اگر تجربه این را  داشته باشید که برای سایت خود محتوا تولید کرده باشید ، احتمالا این سوال برایتان پیش آمده که “برای سئو موفق چند مقاله در هفته یا ماه لازم است؟”. امروز می خواهیم در این مطلب پارسینه وب به سوال شما پاسخ دهیم.

  آنچه در این مقاله می خوانید :

  معیار تعیین تعداد مقاله برای سئو وبسایت چیست ؟

  خب ، واقعا چه معیاری تعیین می کند که تعداد مقاله در ماه یا هفته چند تا باشد؟ تعداد مقاله برای سئو شدن وبسایت ، در گام اول به هویت و ماهیت وبسایت شما بستگی دارد. بگذارید تا با مثال برایتان توضیح دهم. فکر کنید یک وبسایت اخبار ورزشی را راه اندازی کردید. و در دوران المپیک می خواهید برای سایتتان تولید محتوا کنید. بنظر شما 2 مقاله در هفته برایتان کافی است ؟ طبیعتا نه! یا یک سایت فروشگاهی فروش لباس دارید ، نیاز است هر روز برای سئو سایت ، مقاله منتشر کنید ؟ باز هم پاسخ منفی است. پس حالا فهمیدیم منطق ما برای تولید محتوا و مقاله برای سئو وبسایت ، وابسته هویت وبسایت است.

  همانطور که متوجه شدید در اصل هویت وبسایت ، مقصود و هدفی است که وبسایت شما برای آن طراحی و راه اندازی شده است و مهم تر از آن ، گوگل وبسایت شما را بر آن اساس می شناسد. شما نمی توانید در یک وبسایت خبری یا گردشگری اقدام به فروش کفش کنید. چون چیزی که به آن شناخته می شوید ، چه نزد مخاطب و چه نزد گوگل چیز دیگری است.

  شما می توانید ” نحوه بهینه سازی هویت وبسایت “ را نیز بیاموزید. و با این مقوله مهم بیشتر آشنا شوید.

  تعداد مقاله پیشنهادی برای سئو وبسایت شما

  این که چند مقاله برای سئو شدن وبسایت الزامی است ، پاسخ قطعی و مشخصی ندارد. و بیشتر متخصصان سئو با توجه به تجربه شخصی شان به سوال “برای سئو موفق چند مقاله در هفته یا ماه لازم است؟” پاسخ می دهند. چیزی که بطور کلی برای اکثر وبسایت ها جوابگو می باشد ، تعداد 7 تا 12 مقاله در ماه است. البته ناگفته نماند ، هدف فقط مقاله نوشتاری شما در وبلاگ سایتتان نیست. بلکه هر بروزرسانی در وبسایت مثل بارگذاری محصول نیز می تواند نقش یک مقاله را تا حدی ایفا کند.

  تعداد مقاله برای سئو

  نکات مهمی در خصوص انتشار مقاله 

  ما در بخش گذشته این مقاله ، متوجه شدیم که چه تعداد مقاله برای سئو وبسایت ما کفایت می کند. در این بخش به مولفه های دیگری به غیر از تعداد می پردازیم که در نوشتن و انتشار مقاله تان بایستی رعایت کنید تا سئو شوید. همراه ما باشید.

  منتشر کردن مقاله در روز و ساعت معین 

  اگر وبسایت شما در هر هفته در ساعت و روز خاصی بروز شود ، برای سئو سایت شما بهتر است. منظور از بروز شدن همان منتشر کردن مقاله است. برای مثال اگر هر هفته چهارشنبه ها در ساعت 9 شب مقاله ای منتشر کنید ، ربات های گوگل در آن زمان نسبت به سایت شما هشیار تر خواهند بود و این کار باعث می شود مقاله ای که منتشر کردید توسط ربات های خزنده گوگل زودتر دیده شود و وارد صفحات جستجو مخاطب شود.

  برای فهمیدن ساز و کار کلی گوگل ، پیشنهاد می کنم مقاله “بررسی عملکرد موتور جستجوی گوگل” را مطالعه کنید.

  کیفیت مهم ترین عامل برای سئو مقاله

  شما می توانید در ماه 100 مقاله منتشر کنید اما چه مقاله ای ؟ آیا صرفا تعداد بالای مقاله های نوشته شده در وبسایت شما برای سئو نتیجه مثبتی دارد؟ پاسخ طبیعتا خیر است ! مهم ترین مقوله ای که باید به آن توجه کنید ، کیفیت مقالات و محتوای تولیدی شماست. نتیجه و اثر بخشی 3 یا 4 مقاله با کیفیت در ماه بسیار بهتر از 10 تا 20 مقاله بی کیفیت است. حالا چه مقاله ای بی کیفیت است؟ مقاله ای که اصول اولیه سئو در آن رعایت نشده باشد. مثل تراکم کلیدواژه ، لینک دهی موثر و … . یا مقاله ای که فقط به ظاهر سئو پذیر باشد ولی محتوای بی کیفیتی داشته باشد. بنابراین سعی کنید حتما در مقاله های وبسایتتان ، نکات تولید محتوا در سایت را به نحو احسن رعایت کنید.

  صرفا هدفتان گوگل نباشد

  خیلی از مدیران سایت مقاله هایی را برای سئو شان انتخاب می کنند که مورد پسند گوگل است. منظور از مورد پسند گوگل بودن ، مسائلی است که در زمان های خاصی پرطرفدار اند و اگر در مقاله ای به آنها بپردازید باعث رشد سئو افزایش نرخ کلیک وبسایتتان می شود. این کار ، بسیار کار خوبی است چون باعث جذب مخاطبان جدید ، بهبود رتبه در گوگل و … می شود. اما شما یک چیز را نباید فراموش کنید. آن هم جلب رضایت مخاطبان قدیمی است. در سایت خود بگردید و نقطه ضعف ها را پیدا کنید و ابهام ها را برطرف کنید. شاید چنین مقالاتی خیلی پربازدید نباشند ولی برای عده ای خاص از مخاطبین سایت شما بسیار حائز اهمیت اند.

  مقاله خود را سئو پذیر کنید

  شما می توانید موضوع بسیار مناسبی انتخاب کنید ، یک مقاله با کیفیت برای آن تولید کنید ولی اصول و تکنیک سئو محتوا را رعایت نکنید. در این حالت حتی اگر بهترین مطلب را هم آماده کرده باشید ، به هیچ عنوان دیده نخواهید شد و سئو نمی شوید. پس حتما نحوه انتخاب کلمه کلیدی و اصول متانویسی و … را به خوبی یاد بگیرید. البته ناگفته نماند اگر در سئو مقاله ضعف داربد می توانید از افزونه هایی مانند یاست کمک بگیرید.

  تعداد مناسب مقاله برای سئو
  محیط افزونه یاست ( برای بهبود سئو محتوا )

  چه زمانی می توانیم تعداد مقالات را افزایش دهیم ؟

  شما زمانی می توانید تعداد مقاله ی خود را افزایش دهید که با افزایش کمیت ، کیفیت آن آسیب نبیند. و هم چنین توانایی تیم تولید محتوای خود را در نظر بگیرید و اگر لزومی بود تیم خود را در حوزه ی تولید محتوا گسترش دهید. در نتیجه بی گدار به آب نزنید.

  جمع بندی

  پس اگر بخواهیم ، یک نتیجه کلی از این مقاله بگیریم می توانیم بگوییم تعداد مقاله مناسب برای سئو وبسایت بسته به نوع سایت شما ، توانایی تولید محتوای شما و … متفاوت است. اما به طور کلی بین 7 تا 12 مقاله برای اکثر وبسایت ها جوابگو می باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *