باور های اشتباه در سئو

باور های اشتباه در سئو
 • در این مقاله قصد داریم در مورد باور های اشتباه در سئو که یک سری از افراد با آن ها مواجه شده اند صحبت کنیم. داشتن باورهای اشتباه در سئو سایت ممکن است پروسه سئوی سایت شما را به خطر بیاندازد، و تمامی زحمات سئو شما به هدر برود. با توجه به این خطرات باید اشتباه های رایج را بشناسیم و با دانسته های جدید خود، باعث جلوگیری از اینگونه خطاها شویم.

  مهم ترین باور های اشتباه در سئو سایت

  در ادامه این مقاله سعی می کنیم از مهم ترین باور های اشتباه در سئو که ممکن است برای هر فردی پیش بیاید صحبت کنیم و علت اشتباه بودن این باور ها را نیز توضیح دهیم.

  فقط یکبار هزینه برای سئو کافی است

  تصور کافی بودن یکبار هزینه برای سئو، یکی از باورهای اشتباه در سئو سایت است. مشاهده افت ترافیک وب سایت بسیار ناراحت کننده می باشد، اما زمانی که دست از تلاش کردن بردارید و فکر کنید رتبه سایت شما بدون تداوم سئو همچنان در رتبه های برتر قرار می گیرد، باید منتظر چنین اتفاقی باشید. تداوم بهینه سازی سایت امری ضروری است زیرا:

  • بسیاری از لینک ها تاریخ مصرف دارند. 
  • الگوریتم های موتورهای جستجو، مدام در حال تغییر و توسعه هستند.
  • رقبای تجاری تان بر روی سئو و بهینه سازی سایت شان تمرکز دارند.
  • بسیاری از محتوای وب سایت شما دیگر معتبر نیستند.
  • گوگل به بروزرسانی محتوای سایت شما اهمیت می دهد.
  • و …

  در نتیجه با یکباره قطع کردن سئو، تمامی زحمات رتبه برتر بودن سایت خود را از دست خواهید داد. خصوصا این امر برای کسانی ضرورت دارد که منبع اصلی درآمدشان از طریق وب سایت شخصی است. به بیانی دیگر اگر می خواهید سایتی داشته باشید که مفید و درآمد زا باشد، باید بطور مستمر وضعیت سئو سایت را بررسی کنید.

   

  اشتباهات سئو

  محتوای خوب به تنهایی کافی است

  تولید و انتشار محتوای جذاب و کاربردی می‌تواند بهترین قدم برای شروع باشد، اما تولید محتوا به تنهایی کافی نیست؛ مردم برای استفاده از آن محتوای جذاب و کاربردی در وهله اول باید بتوانند وب‌سایت شما را پیدا کنند؛ بنابراین باید مسیر را برای آن‌ها هموار کنید و علائم مناسبی را در مسیرشان قرار بدهید.

  روش مناسب برای انجام این کار استفاده از بک لینک سازی است. بک‌ لینک‌‌ها در بهبود رتبه‌بندی وب‌‌سایت‌ها تاثیر بسیار زیادی می گذارند. از پرکاربرد ترین روش های ایجاد بک لینک می توان به نوشتن مطالب در بلاگ ها، رپورتاژ نویسی و… اشاره کرد.

  شبکه های اجتماعی بهتر از سئو سایت است

  شاید این جمله برایتان آشنا باشد که شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام، تلگرام، واتس اپ و… برای دیده شدن محتوا و کسب کار ها، بهتر و کم هزینه تر از سئو کردن وب سایت است.

  اما در پاسخ به اینگونه نظریه ها باید گفت شبکه های اجتماعی برای دیده شدن کسب و کار های حرفه ای که باعث درآمد قابل توجهی شود، به تنهایی کافی نیست.

  این شبکه ها می توانند پله ای برای رشد وب سایت شما باشند، اما به هیچ وجه نمی توانند جایگزین سئو سایت شوند؛ به این منظور که می توان از شبکه های اجتماعی به عنوان ویترین تبلیغاتی وب سایت خود استفاده کرد. بطور کل تصور اینکه شبکه های اجتماعی بهتر از سئو سایت می باشد، یکی از جدی ترین باور های اشتباه در سئو است.

  برای نوشتن یک محتوای بی نقص مطالعه مقاله ” تاثیر محتوا کپی در رتبه سایت ” را به شما پیشنهاد می کنیم.

  به سرعت رتبه گرفتن

  آن چیزی که باید یادآور شویم وجود صبر زیاد در این زمینه می باشد. یکی از باور های اشتباه در سئو، این است که می توان به سرعت نتیجه مطلوب را دریافت کرد. رتبه گرفتن سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد ممکن است شما فعالیت هایی انجام دهید و نتیجه دادن آن چند ماه یا حتی یک سال طول بکشد. پس شما اگر از آن دسته دوستانی هستید که سایتی را راه اندازی کرده اید، باید حداقل بین بازه زمانی یک الی سه ماه برای دیدن نتایج، منتظر باشید.

   سئو کافی است

  برخی تصور می کنند که عملیات سئو به تنهایی برای به فروش رساندن محصولاتشان کافی است؛ اما در حقیقت سئو عاملی است که سایت و محصولات را به کاربران نشان می دهد، اینکه کاربر از کدام سایت محصولی را بخرد بستگی به خدمات آن وب سایت دارد. در نتیجه شما باید بهترین مزیت های رقابتی را در مقایسه با دیگران، چه در طراحی و چه در سئو داشته باشید.

  برای آشنایی بیشتر با سئو و اصطلاحات آن می‌توانید مقاله معرفی و آموزش اصطلاحات رایج سئو به زبان ساده را مطالعه کنید.

  حال در این قسمت از مقاله به بررسی دو اشتباه رایج که قبل از سئو و حول محور سئو رخ می دهد، می پردازیم:

  انجام سئو با طراحی نامناسب سایت

  یکی از باور های اشتباه در سئو تصور این است که با هر نوع سایتی می توان شروع به سئو کرد و یا اگر هزینه کمتری در قبال هزینه سئو برای طراحی سایت انجام گیرد، بهتر است.

  اما حقیقت این است که اگر می خواهید سایت خود را سئو کنید، اول از همه چیز باید از طراحی خوب سایت خود اطمینان حاصل فرمایید؛ حتی اگر در سئو قوی عمل کرده و لینک های اول در صفحات گوگل باشید، ممکن است بخاطر طراحی نامناسب سایت، بازدیدکنندگان خود را از دست بدهید و یا نتوانید محصولاتتان را در سایت به فروش برسانید.

  پس مهم ترین شرط برای یک وب سایت خوب برقراری تعادل بین هزینه طراحی و هزینه سئو است. اگر سایت شما به اندازه کافی طراحی مناسبی نداشته باشد، استفاده از سئو، کار بیهوده ای است. در اینگونه مواقع، ابتدا باید سایت را باز طراحی کرد و سپس عملیات سئو را به بهترین شکل ممکن انجام داد.

  هر چقدر کلمات پر جست و جو تر باشد سئو بهتر است

  همه ما باید بدانیم، کلماتی که بیشتر سرچ می شوند لزوما به کسب و کار ما کمک نمی کنند. برای داشتن یک وب سایت با سئو مناسب در ابتدا باید از کلمات کلیدی دم دراز یا همان long tail keywords استفاده کنیم.

   کلمات کلیدی دم دراز عبارت‌های جستجویی هستند که معمولا از دو یا چند کلمه تشکیل شده‌اند؛ این عبارات باعث محدود شدن نتایج جستجو شده و نتایج اختصاصی‌تری به همراه می‌آورند؛ و در نتیجه به سئو اولیه سایت شما بسیار کمک می کند. وقتی کلمات کلیدی دم دراز به خوبی مورد استفاده قرار گرفت، می توان به سراغ سئو کلمات پر سرچ تر و پر رقیب تر رفت و بدین ترتیب می توانید نتایج خوبی را برای سایت خود رقم بزنید. 

  همانطور که در تصویر زیر می بینید، تک کلمه “چای” از آن دسته کلماتی است که کوتاه می باشد و در هنگام سرچ ممکن است با انواع چای های موجود در دنیا مواجه شوید. “چای سبز” از کلمات متوسط است که هنگام سرچ فقط با یک نوع چای که همان چای سبز است رو به رو می شوید. حال اگر کلمه هدف خود را که “چای سبز ایرانی” است، سرچ کنید فقط با همین عنوان مواجه خواهید شد. این دسته از کلمات رقابت کمتری را ایجاد می کنند اما هدف کاربر را به خوبی نشان می دهند.

  کلمات کلیدی دم دراز

   

  اگر می خواهید سئو کردن سایت را به خوبی بشناسید مقاله “ تکنیک های سئو محتوا در وردپرس ” را مطالعه نمایید.

  جمع بندی

  در این مقاله سعی کردیم مهم ترین باور های اشتباه در سئو را بررسی کنیم. هدف ما از این مقاله تأکید بر مداومت در سئو می باشد. شما نباید در انجام آن غفلت کنید، سعی کنید همیشه در حال آپدیت کردن خود و کاهش اشتباه در سئو باشید. قطعاً با رعایت نکات ذکر شده به نتیجه های مطلوبی می رسید. پس همین الان مطالعه و عملیات سئو را شروع کنید و سعی کنید با استفاده از این مطلب این چند مورد باور رایج و غلط در سئو را برای همیشه فراموش کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *